Stuudio Samm


LASTE JOOGA TARTUS APARAADITEHASES. 

Laste joogatunnid on Kundalini joogal baseeruv tund, see on teadlikkuse jooga. Laste jooga tunnis me laulame mantraid, mängime mänge ja mediteerime, me ei võistle teineteisega ega arvusta teineteist. Meie tund pakub lastele kohta, kus neid kuulatakse, kus neil ei ole küljes eelarvamuse silte. Sellepärast laste jooga tund sobib kõigile lastele. Tunnis me saame kaasa nn tööriistu, mida keerulistel hetkedel lapsed elus kasutada saavad – nagu mediteerimine, kaitsemantrad, erinevad asanad, mängulised vahendid. Lastejooga annab lastele võimaluse õppida erinevate emotsioonidega ja tunnetega toime tulemist. Asanad arendavad laste füüsilist keha ja muudavad neid tervemaks ning elujõulisemaks. Jooga muudab ka lapsi teadlikumaks ja õnnelikemaks.

“If every 8 year old in the world is taught meditation, we will eliminate violence from the world within one generation.”  ~ Dalai Lama  

Laste jooga tunnid  koolieelikutele:
3-5 aastastele lastele ja väikelastele koos vanematega  17.15-18.00

Laste jooga + loovtants nooremale kooliastmele: (vaata tunniplaani)
See on kombinatsioon laste joogast ja tantsulisest liikumisest. Jooga tunnis keskendume vaimsele heaolule ja tasakaalule, õpime lõdvetsumisharjutusi ja põnevaid jooga asanaid. Loovtantsu tunnis keskendume rohkem liikumisele, kehatunnetusele ja  eneseväljendusele ja loovuse arendamisele.

Milleks on loovtants hea?

Loovtantsu tundide laiem eesmärk on laste heaolu. Me keskendume loomulikule liikumisele, samuti tutvume mänguliselt kaasaegse ja moderntantsu tehnika põhimõtetega. Erinevad kujundid, muusika, rekvisiidid ja kirjanduslikud vormid on võetud kasutusele selleks, et uurida liikumist ja leida lastes tantsurõõm. See on suurepärane võimalus noortele tüdrukutele ja poistele arendada motoorseid ja sotsiaalseid oskusi, tehnikaid, musikaalsust, kehateadlikkust, konsentratsiooni ja keskenduda ennekõike loovale eneseväljendusele. Loovtantsu tunnis me ei võistle omavahel, me oleme sõbralikud ja toetavad teineteise suhtes.

Registreerimiseks ja küsimuste korral kirjutada Evelynile: et.tants@gmail.com