Stuudio samm
TANTSUTRENNID LASTELE TARTUS APARAADITEHASES
VABANDAME, AGA HETKEL TANTSUTUNDE EI TOIMU!

Lugu, millest STUUDIO SAMMU laste tunnid alguse said ulatub aastatesse tagasi. Mitmeid aastaid andsin ma tantsutrenne tantsukoolides. Armastasin enda tööd väga ja olen sellele kogemusele tänulik. Igal aastal juhendasin suure entusiasmiga paljusid rühmasid, osalesime alati võistlustel, püüdsime anda endast parima kavade loomisel. Seda selleks, et saaks häid tulemusi, rõõmustada sellega lapsi ja lapsevanemaid ning tõstaks tantsukooli edukust. Sõitsin ka Viljandisse tudengeid õpetama ja nii rändasin palju ringi. Ühel hetkel otsustasin minna laste jooga õpetaja kursusele, kus avastasin, et ma väga naudin laste jooga tundide juhendamist. Märkasin, et need erinesid tantsutrennidest suuresti. Jooga tunnis polnud väliseid kriteeriume, ootusi, ma nägin, kuidas lapsed avanesid ja nautisid igasuguste erinevate töövahendite kasutamist. Nii ma tahtsingi luua ka ühe sellise tantsugrupi, kus lapsed tulevad kokku, et liikuda, teha erinevaid füüsilisi tegevusi, mis neile meeldib ja ei pea muretsema üleliia võistluskavade pärast, vähendada teineteisega võrdlemist ja võistlemist.

Nii tekksiki Stuudios Samm lastele väikene pesa tantsurõõmu nautimiseks. Meie grupid on väikesed ja suhtumine indiviidipõhine.

Sellel aastal koondame lastetunnid kokku ühele laupäevale kuus. Laupäeval lubame endale rohkem aega, et mängida, meisterdada, tantsida ja joogatada. Ühes grupis kohtuvad eelkooliaealised lapsed ja teises kooli lapsed. (loe täpsemalt Laste Loovlaupäeva alt) Lapsed on koos erineva vanusega, erinevate oskuste ja annetega. Me sooviksime olla enamat kui pelgalt huviring, tahame pakkuda lastele turvalist keskkonda, kus olla vaba sildistamistest ja liigsetest ootustest. Tantsime eesmärgiga kehaliselt areneda ja olla loominguliselt avatud. Selleks õpime erinevaid tantsutehnikaid nagu kaasaegne tants, moderntants ja loovtants, omal kohal on muusika ja omanäolised tegemised. Lisaks põimime loovlaupäevale sisse jooga venitused ja meditatsioonid, mis aitavad lastel igapäeva elus stressiga toime tulla.

Meie stuudiosse sobivad hästi omanäolised ja julge pealehakkamisega lapsed, kes ei karda eristuda ja kelle vanemad sooviksid, et nende lapsed püsiks kontaktis iseendaga, õpiks enda piire tundma ja järjepidevusele keskendudes märkama väikeseid muutusi ning edasiminekuid.


Eelnev tantsuline kogemus ei ole vajalik!