Stuudio samm
ASHTANGA JOOGA TUNNID STUUDIOS SAMM 

Ashtanga jooga

Mysore harjutus on kindel Ashtanga vinyasa jooga õpetamise viis, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas, tollel ajal Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research Institute). Mysore tund ei ole “juhendatud” tund. Iga õpilane teeb harjutust omas tempos ja nii kaugele, kui õpetaja on asendeid andnud. Selles tunnis on tähtis, et oled teinud ashtanga jooga seeriat piisavalt kaua, et asanate järjekord oleks Sulle tuttav (need ei pea olema täielikult meeles) ja oled hakanud tasapisi omandama õiget ujjayi hingamise tehnikat.

Ashtanga jooga juhendatud tund

Ashtanga Vinyasa jooga harjutus (kindlas järjekorras ja vinyasadega), mida tehakse kõik koos õpetaja juhendamisel.

Omaharjutus

Juhendajat ei ole. Kui oled juba harjutusega tuttav, võid omaharjutust tegema tulla. Saame lihtsalt koos joogatada, mõnusam energia, kui päris üksi tehes. Toetame üksteist.


Grupi jooga

Selles tunnis on juhendaja, kes valmistab tunni ette mõne sobiva teema alusel, näiteks keskendutakse tahapainutustele või mõne kehaosa tugevdamisele, puusade avamisele või pööratud asenditele.

Individuaaltund

Õpetaja saab aimu õpilase tervislikust seisundist ja tema vajadustest. Õpetaja saab vajadusel kohandada asanaid, et hiljem grupitunnis oleks võimalik harjutusi turvaliselt kaasa teha. Kuna tunnid on juhendatud, siis eelteadmistega liitunud inimesel on kergem grupi tempoga ühinduda ning tunneb ennast tunnis paremini, sest põhitõdedega on juba tutvust tehtud. Individuaaltunni kokku leppimiseks kirjuta et.tants@gmail.com.