Stuudio samm

Evelyn Tuul

Joogat ma tegin esimest korda 2008 aastal ja armusin sellesse kohe. Esialgu olin ma pühendunud õpilane, mis viis mind loomuliku jätkuna õpetaja õpingutele enda õpetaja Ervin Manyharti käe all. Jooga tunde olen juhendanud alates 2012. aastast.

Minu esimene kokkupuude oli Ashtanga Vinyasa jooga stiiliga. Mind paelus selle stiili dünaamilisus ja väljakutsed. Iga harjutus tõi minus esile füüsilisi muutusi, mis kandusid edasi minu vaimse olemuse juurde. Ma tunnen, et olen joogat harrastades muutunud paremaks inimeseks. Ma soovin seda sama kogemust jagada enda õpilastele. Leian ikka ja jälle motivatsiooni ja inspiratsiooni just läbi enda õpilaste, sest nad on suur osa minu õppimisest.

Mis on jooga? Ma usun, et kõik mida me saame joogaks nimetada peitub meie sees. Jooga olemegi meie ise, jooga peitub õpilases endis. Joogas me õpime ennast paremini tundma ja teadvustama, kohtume enda tugevustega, kui ka enda hirmude ja nõrkustega.


Ma olen õppinud suurepäraste õpetajate käe all, keda ma austan nende pühendumuse ja elutarkuse ja aususe pärast - Ervin Manyhart (Atiyoga), Ülle Põldmaa (Ashtanga Yoga), Norman Sjoman (Yiengari Yoga). Nende õpetused kannavad mind ja on osa minust.

Ülle Põldmaa 

Olen ema, abikaasa, ashtangi ja veel palju muud,  praegu olen ma kõigi oma eelnevate kogemuste tulemus. Mul on elus olnud õnne teha palju neid asju, mis mulle väga meeldivad ja rõõmu pakuvad.
Ashtanga joogaga puutusin esmakordselt kokku 2007. a. septembris, kui sattusin Jocke juurde tundi. Jockest sai minu esimene õpetaja ja tal on olnud väga suur roll kogu minu ashtanga teekonnal. Tänu Jockele sain ma kokku ka oma praeguse õpetaja – Lino Mielega. Nüüd kuulun ma Lino Miele õpetjate hulka ja seeläbi on kõik minu õpilased ka natuke tema õpilased.
Ma ei ole ashtanga jooga fanaatik, minu elus on palju muud, mis on tähtsam, aga see praktika aitab mul igapäevaselt luua kontakti iseendaga ja õpetab mulle kannatlikult seda, mis on oluline ja mis mind õnnelikuks teeb. See harjutus aitab hoida silmad lahti ja jalad maas. Olen küll Tartu Ashtanga Jooga Kooli õpetaja, aga pean ennast eelkõige ikkagi õpilaseks. Soovin jagada oma isiklikke kogemusi ja õppida koos teiega. Ashtanga jooga on elukestev õpe ja ühest elust jääb väheks.
Ma tahaksin olla muutumatu konstantne olevik – seda ma otsin ja õpin iga päev ning selle ashtanga vinyasa jooga praktika olen ma valinud endale sobivaks õppevahendiks.