Stuudio samm

õpetaja EVELYNI lugu...


Joogat ma tegin esimest korda 2008 aastal ja armusin sellesse kohe. Esialgu olin ma pühendunud õpilane, mis viis mind loomuliku jätkuna õpetaja õpingutele enda õpetaja Ervin Manyharti käe all. Jooga tunde olen juhendanud alates 2012. aastast.

Minu esimene kokkupuude oli Ashtanga Vinyasa jooga stiiliga. Mind paelus selle stiili dünaamilisus ja väljakutsed. Iga harjutus tõi minus esile füüsilisi muutusi, mis kandusid edasi minu vaimse olemuse juurde. Ma tunnen, et olen joogat harrastades muutunud paremaks inimeseks. Ma soovin seda sama kogemust jagada enda õpilastele. Leian ikka ja jälle motivatsiooni ja inspiratsiooni just läbi enda õpilaste, sest nad on suur osa minu õppimisest.


Mis on jooga? Ma usun, et kõik mida me saame joogaks nimetada peitub meie sees. Jooga olemegi meie ise, jooga peitub õpilases endis. Joogas me õpime ennast paremini tundma ja teadvustama, kohtume enda tugevustega, kui ka enda hirmude ja nõrkustega.


Ma olen õppinud suurepäraste õpetajate käe all, keda ma austan nende pühendumuse ja elutarkuse ja aususe pärast - Ervin Manyhart (Atiyoga), Ülle Põldmaa (Ashtanga Yoga), Norman Sjoman (Yiengari Yoga). Nende õpetused kannavad mind ja on osa minust.


Stuudios kohtuvad minu joogalik maailmavaade ja liikumise kirg. Ma teen dünaamilisi jooga tunde täiskasvanutele, mängulisi jooga tunde lastele. Ma juhendan improvisatsioonile ja loovusele suunatud liikumistunde, kuhu põimin enda tantsulisi teadmisi ja tehnikaid.

Eesmärgiks on inimese sisemine areng, sellepärast on rõhk individuaalsel lähenemisel, nii joogas kui ka liikumistundides. Rühmad on  väikesed, et inimesed saaksid veeta kvaliteetset aega sealjuures ennast mitte ära kaotades.

JOOGA ALASED TEADMISED:
       

      02/2019 Jooga Kunst (Art of Yoga), Dr Norman Sjoman, Eesti, Tartu

      03/2019 Ashtanga Yoga is Freedom, Richardo Martinez, Eesti, Ashtanga Jooga Kool

      05/2018 Ashtanga &Vinyasa Flow jooga koolitus, Ervin Menyhart, Eesti, Tartu

      05/2017 Atiyoga Krama jooga koolitus, Ervin Menyhart, Eesti, Tartu

      0272016 Principles of Iyengar`i yoga, Dr Norman Sjoman, Eesti, Tartu

      03-06/2016 Laste Jooga Õpetaja Koolitus, Tallinn

      05/2014 Jooga praktika (self-practice), Eddie Stern, New York

       02/2014 Jooga koolitus Dr. Norman Sjoman, Coventry UK       

       09/2013 Vinyasa Jooga koolitus õpetajatele, E. Menyhart, Budapest, Ungari

       01/2010 – 06/2011 Asthanga Jooga Õpetaja treening Ervin Menyhart, Coventry