Stuudio samm

Evelyn Tuul

Joogat ma tegin esimest korda 2008 aastal ja armusin sellesse kohe. Esialgu olin ma pühendunud õpilane, mis viis mind loomuliku jätkuna õpetaja õpingutele enda õpetaja Ervin Manyharti käe all. Jooga tunde olen juhendanud alates 2012. aastast.

Minu esimene kokkupuude oli Ashtanga Vinyasa jooga stiiliga. Mind paelus selle stiili dünaamilisus ja väljakutsed. Iga harjutus tõi minus esile füüsilisi muutusi, mis kandusid edasi minu vaimse olemuse juurde. Ma tunnen, et olen joogat harrastades muutunud paremaks inimeseks. Ma soovin seda sama kogemust jagada enda õpilastele. Leian ikka ja jälle motivatsiooni ja inspiratsiooni just läbi enda õpilaste, sest nad on suur osa minu õppimisest.

Mis on jooga? Ma usun, et kõik mida me saame joogaks nimetada peitub meie sees. Jooga olemegi meie ise, jooga peitub õpilases endis. Joogas me õpime ennast paremini tundma ja teadvustama, kohtume enda tugevustega, kui ka enda hirmude ja nõrkustega.

Ma olen õppinud suurepäraste õpetajate käe all, keda ma austan nende pühendumuse ja elutarkuse ja aususe pärast - Ervin Manyhart (Atiyoga), Ülle Põldmaa (Ashtanga Yoga), Norman Sjoman (Yiengari Yoga). Nende õpetused kannavad mind ja on osa minust.

Ülle Põldmaa 

Olen ema, abikaasa, ashtangi ja veel palju muud,  praegu olen ma kõigi oma eelnevate kogemuste tulemus. Mul on elus olnud õnne teha palju neid asju, mis mulle väga meeldivad ja rõõmu pakuvad.
Ashtanga joogaga puutusin esmakordselt kokku 2007. a. septembris, kui sattusin Jocke juurde tundi. Jockest sai minu esimene õpetaja ja tal on olnud väga suur roll kogu minu ashtanga teekonnal. Tänu Jockele sain ma kokku ka oma praeguse õpetaja – Lino Mielega. Nüüd kuulun ma Lino Miele õpetjate hulka ja seeläbi on kõik minu õpilased ka natuke tema õpilased.
Ma ei ole ashtanga jooga fanaatik, minu elus on palju muud, mis on tähtsam, aga see praktika aitab mul igapäevaselt luua kontakti iseendaga ja õpetab mulle kannatlikult seda, mis on oluline ja mis mind õnnelikuks teeb. See harjutus aitab hoida silmad lahti ja jalad maas. Olen küll Tartu Ashtanga Jooga Kooli õpetaja, aga pean ennast eelkõige ikkagi õpilaseks. Soovin jagada oma isiklikke kogemusi ja õppida koos teiega. Ashtanga jooga on elukestev õpe ja ühest elust jääb väheks.
Ma tahaksin olla muutumatu konstantne olevik – seda ma otsin ja õpin iga päev ning selle ashtanga vinyasa jooga praktika olen ma valinud endale sobivaks õppevahendiks.


Mari Renno lugu -  

.... olen 32-aastane kahe väikese lapse ema ja töötan arhitektina. Noorena tegelesin erinevate spordialadega, põhiliselt tantsimisega. Iga alaga oli alati midagi, mis mind natukene häirima jäi ja ei tundunud päris minule. Joogani jõudsin alles mõned aastad tagasi, kui elasin Tallinnas ja hakkasin Joogaruumis käima. Seal tabas mind täielik äratundmisrõõm - ma saan venitada, treenida, areneda, muud mõtted peast välja, ma ei pea kellegagi võistlema... Täpselt selline treening nagu ma alati unistanud olin. Lisaks kohtasin palju toredaid inimesi ja mulle tundus, et kõik inimesed, kes joogat teevad, on kuidagi helged ja head. Joogaharjutuste tegemine on natuke nagu uuesti kõndima õppimine - alguses tundub võimatu aga pärast mõningast harjutamist seisadki pea või käte peal, eneselegi üllatusena. Ainult et nüüd saab seda teadlikult teha, teadlikult jälgida oma arengut. Evelyni stuudios hakkasin käima pärast Tartusse tagasi kolimist ja rohkem stuudiot vahetanud ei ole Olen alati tundnud suurt huvi tervise ja liikumise vastu. Seetõttu otsustasin peale esimese lapsega koju jäämist, et soovin ka teise eriala omandada ning astusin hiljuti uuesti ülikooli - Tartu Ülikooli füsioteraapiat õppima.

Anu Hoop -

Olen jooga õpilane, aktuaar ja kolme tütre ema. Minu esimene tütart sündis ülikooli esimese kursuse kevadel ja teine tütar kolmanda kursuse kevadel. Ma ei võtnud pausi ja läbisin matemaatilise statistika bakalaureuse ning finants- ja kindlustusmatemaatika magistriõpingud pisikeste laste kõrvalt. Peale ülikooli läksin kohe tööle ning jätkasin aktuaari täiendõppega. Lapsepõlve balletitundidest olen saanud kaasa distsipliini, kohusetundlikuse ja enesekriitika. Ma olen arvanud, et ma pole piisavalt tubli ja pean pidevalt rohkem pingutama. Kui sündis minu kolmas tütar, jätkasin samuti töötamist. Kõik mu tütred on teinud kõrgel tasemel sporti, mida olen toetanud ja igakülgselt panustanud. Ühel hetkel tundsin, et elan teiste elu ja ootuste järgi ning minu enda hobid ja aeg puuduvad täiesti.  

Jooga avastasin 2017. aasta alguses, kui hakkasin keset päeva võtma väikeseid pause iseendale alustades väikeste Youtube seeriatega. Alguses oli tegemist rohkem füüsilise harjutusega, kuid iga päev matile astudes hakkasin tasapisi aru saama jooga maagiast. Jooga on minu teekond iseendani ning andnud mulle tagasi minu enesekindluse, aja ja rahu.

Reisidel Balil ja Tais käisin erinevate joogastuudiote ja -stiilide tundides ning mõistsin,et saalis ja koos õpetajatega on hoopis teine ja edasiviiv energia. Tänaseks olen tänulik ja rõõmus, et olen leidnud inspireerivad ja toetavad õpetajad nii Eestist kui välismaalt. Viimastel aastatel praktiseerin peamiselt Ashtanga Vinyasa joogat ning 2020. aasta sügisel läbisin 3-kuulise online Ashtanga intensiivkursuse/200h joogaõpetaja koolituse Miami Life Center õpetajate käe all. Mind võluvad Ashtanga jooga harjutuse tööriistad, täpsus ja puhtus, mille poole püüelda, väljakutsed ja imed, boonusena kaasnev hea füüsiline vorm, enesetunne ja rahulik meel. Osalen tihti joogalaagrites ja workshoppidel kasutades ka ülemaailmse pandeemia tõttu avardunud online võimalusi.

Minu jaoks on olulised olnud ka Evelyni eratunnid ning vestlused. Ma tunnen, et jagame sama joogalikku maailmavaadet. Aitäh võimaluse eest jagada seda maagiat, mis mind jooga juures võlub ning ikka ja jälle matile toob.